Jarní úklid 2012

JARNÍ ÚKLID BROUMOVSKA se konal 27 – 28.4.2012
Každá obec, škola, spolek si daný úklid zorganizovala sama. Tento termín byl vybrán podle termínu určeného Skauty – blízko termínu oslavy Dne Země. Zároven proto, že je lepší, aby akce probíhala ve stejný den z důvodu opatrnosti řidičů a medializace celé akce.
– VYBERTE SI SVOJI TRASU,CESTU,ÚZEMÍ PRO PŘÍŠTÍ ROK .. A PŘIDEJTE SE K JARNÍMU ÚKLIDU.

Konkrétnější údaje o úklidu za rok 2012

Oddíl Skautů – tradiční trasa Broumov – Pasa podrobnosti si můžete přečíst v tiskové zprávě v pravém sloupci na úvodní straně. Skauti svůj zájem o přírodu nezapřou. Myslím, cca 120pneumatik odklizených je obdivuhodný výkon.

Kulturní centrum Heřmánek – okolí centra a kostela v Heřmánkovicích.. dle informací akce se vydařila. Z Heřmánkovic, z obce přišlo přibližně 20 zájemců. Máme krásné fotky, ale bohužel je nemůžu najít v počítači:-))) Děkujeme organizátorce Renatě Stečínské a budeme se těšit, že příští rok to s komentářem a fotkama stihnu:-)

Obec Rožmitál – okolí bývalé školy a zastávek – 23 dobrovolníků z obce se zapojilo do akce již od čtvrtka spojili úklid okolí i s přípravou na čarodejnice.

Obec Martinkovice – trasa Křinice – Martinkovice. Obec Martínkovice opět nezklamala za jejich zájem děkujeme.

Dobrovolníci z Božanova- trasa Martinkovice – Božanov. 11 dobrovolníků šlo z Božanova do Martinkovic – cesta již prý byla čistější než loni. Z Martínkovic už jsme si je převezli na Motýlí louku kde jsem opekli buřty a zasázeli ostružiny. Na uklízení v okolí louky už v tom horku nezbyly síly. Děkujeme obci Božanov za odměny pro uklízející:-)

Sdružení Začít spolu – klášterní schody a okolí – Broumově. V pátek v 13 hod. menší děti – asi 10. Proběhlo trasu klášterních schodů. O.s. Stromodění s nimi za snahu vysadí strom. Děti slíbily, že papírky od bonbonů již nevyhodí, ale schovají do kapsy až k nejbližšímu koši:-).

Sdružení T-19 Turov – okolí bunkru v Turově : Kopie zprávy Honzy Joudala :

„Jeden z našich úkolů tuto sobotu bylo čištění blízkého okolí od odpadků, jejich třídění a odvoz. Součást akce Jarní úklid na Broumovsku. Díky umístěným odpadkovým košům se již po lese mnoho odpadků nepovalovalo. To co jsme i přesto našli, bylo sebráno a odklizeno. S velkou radostí můžeme říci, že okolí námi opečovávané stavby již není černou skládkou hyzdící krajinu CHKO. Po tříletém úsilí a spolupráci s místním revírníkem p. Vítkem se podařilo učinit okolí této vojenské památky příjemným místem při chůzi po turistické trase, kam se lidé nebojí podívat skrz hromady odpadu.“

Sdružení Stromodění – trasa po rovince okolo letiště a potom polńačka směrem k Motýlí louce. Předně je nutno říct, že tato lokalita je silně problémová. Je zde hodně míst možných prohlásit za skládku. Našim hlavním cílem bylo alespon něják začít. Právě i proto, že touto cestou lze dojít k Motýlí louce. Ve čtyřech jsem toho vyklidily spoustu, ale svoz jsme nechaly na pondělí, nebo až bude otevřeno v sběrném dvoře.

Obec Šonov – trasa Rožmitál – Šonov . Na úklidu se podíleli tři obecní zaměstnanci : zatím z došlých údajů z 2,5 km odklidili 2 plné popelnice

Zš Martínkovice – obec Martínkovice a obec Božanov. Polovina dětí uklízela v Martinkovicích a polovina v Božanově v obcích.. Děkujeme za podporu!!!

Martina Junková – Police nad Metují -stezka z Radešova do Bezděkova(pátek) ,les na polickém Klůčku (sobota)..:-)

Mirka Leppeltova ( podrobnosti zatím nevíme)

 

Napsat komentář