Jarní úklid 2014

VELKÝ JARNÍ ÚKLID BROUMOVSKA

Velikánské poděkování v článku níže uvedeným zúčastněným organizacím. Byli jste úžasní, prosím vyřiďte poděkování od nás hlavně také dětem. Odměnu v podobě vzrostlého stromu – díky podpoře grantu Města Broumova – si již vybírají různé organizace. Heřmánek má dub, MsČČK dostane (ale až na podzim) 4 jabloňe, Začít spolu v parčíku snad taky vysadíme něco jedlého, T-19 v Turově vysadili kluci dvě sestry lípy.

17.5.2014 se také děje celorepubliková akce „Ukliďme Česko“ – Stromodění se také zapojí, dle počasí. Zatím to vypadá na déšt, takže nebudu nic slibovat.

Níže v článku už jsou info o jednotlivých etapách úklidu, tak jak proběhly. Budeme se těšit, že za rok se akce také vydaří. Díky Eva

22.4 dnes nás čeká řešení odpadků v sběrném dvoře v Heřmánkovicích. Místní klub Heřmánek si za odměnu zaslouží krásný dub, tedy převoz dubu. Řešení převozu uklizených pytlů z Rožmitálu. Řešení zbytků odpadků na cestě kolem letiště. Rožmitálským – MsČČK za odměnu na podzim vysadíme ovocné stromy. Již je vše domluveno.

19.4.2012 Dnes vyklizen úsek Broumov- Rozmitál(MSČČK).. Taky Martínkovice okolo letiště plus základ nové skládky namístě té loňské. Ještě nás čekají dva úklidy ještě jednou u letiště a taky část potoka Stěnavy v Broumově. Dnes taky jsem se byla podívat na jeřábech z úvodních fotek(Heřmánkovice) a velkou odměnou mi byl pohled na krásně uchycené, zelenající se stromy.

18.4.2012 Jarní úklid je v své nejlepší fázi. Včera uklizena cesta hranice Studená voda-Radkow (od parkoviště po konec lesa), Prostor u kapličky v Božanově. Včera zjištěna informace, že Stromodění dostalo příspěvek na výsadbu stromů jako odměny pro zúčastněné, tedy můžete si psát o strom . Dnes ráno registrované kult. centrum Heřmánek – Heřmánkovice. Dnes také uklízí DDM a Začít spolu. My dnes uklízíme okolí letiště, jen přibližování nových odpadků na jedno místo. Zbytek zítra a také lokalita v Broumově. Zítra uklizí také trasu MsČČK Broumov-Rožmitál.

Pozvánka:
Tato akce se bude konat od čtvrtka do neděle 17.-20.4 2014. Je to nejbližší vhodné datum okolo Dne Země. Akce proběhne všude tam, kde se k ní přidáte a kde Vám není lhostejné „potkávat“ odpadky při Vašich procházkách.
Oddíl, klub, skupina, rodina, firma, obec, škola, školka nebo jedinec si vybere svoji trasu, nahlásí tuto trasu a svoji účast (kdo, kdy a kudy) na mail, telefon nebo facebook. To je z důvodu nejen informovanosti, ale i proto, aby se náhodou trasy nekřížily.
Tuto akci si v průběhu tohoto víkendu sami zorganizujete, pytle odnesete do nejbližšího kontejneru, kde je spořádaně vhodíte, nebo zanecháte. Podle možností. Díky skvělé spolupráci s Marius-Pedersen víme, že to není problém. Pokud bude akce více náročná na následný úklid odpadků – je potřeba to konzultovat. Pokud půjdete po komunikaci, nezapomeňte na reflexní vesty, vemte si s sebou rukavice, láhev s vodou. Pro registraci kontaktujte evaj@stromodeni.cz, nebo tel: 774 682 821
Již registrovaní: Začít spolu Broumov, Lezecký oddíl Ulita Broumov, oddíl Skautu, T-19 Turov (kluci si již „objednali“ lípu) – super. Další již registrovaní Mš a Dětský domov Broumov, MSČČK- Rožmitál (Místní sk. českého Červeného kříže), Heřmánkovický klub Heřmánek.
Akce je celovíkendová a končí v neděli, je možné se přihlásit i v průběhu víkendu.
I letos budeme žádat Město Broumov o odměny pro zúčastněné. Úspěšnost žádosti o grant se bohužel dozvíme těsně před úklidem, proto nemohu slibovat odměny. Rádi bychom Vás však odměnili vzrostým stromem. Loni jsme tuto podporu nezískali, přesto že se díky této akci podařilo uklidit z celého Broumovska na 11tun odpadků. Akce se loni zúčastnilo 128 občanů, 8 různých skupin. Více info je níže na této stránce.
Náš spolek Stromodění půjde opět odklízet odpadky ze spojovací cesty kolem letiště. Jsou zde totiž nová „ložiska“ odpadků. Cílem naší trasy bude Motýlí louka, kde nás čeká zasloužená odměna,
Závěrem celé akce je potřeba pouze zdokumentovat a zaslat krátkou zprávu o průběhu celé Vaší a Vámi zorganizované úklidové akce
To je velmi důležité. Dnes bez fotek jako by akce ani nebyla.
Tedy fot´te a sledujte zajímavosti, které by nás uklízející z druhého konce Broumovska mohly zajímat.Těšíme se na Vaši účast, Eva Janečková .

Napsat komentář