Jarní úklid 2015

Jarní úklid 2015“ již pátým rokem se nám daří realizovat úklidovou akci v regionu. Oslovíme co nejširší veřejnost k účasti. Jednotlivé akce ale necháme na každém at si je zorganizuje dle svých možností. To otvírá skvělou příležitost pro různé organizátory, ale i je to potom dobře realizovatelné vzhledem k rozsahu a množsvtí uklizených lokalit.

VELKÝ DÍK PATŘÍ MĚSTU BROUMOV, KTERÉ NÁS FINANČNĚ V TÉTO AKTIVITĚ PODPORUJE.  DĚKUJEME,-)…

Letošního ročníku se opět zúčastnilo velké množství organizací, všem za účast velmi děkujeme a těší náš, že pro děti, které se účastní akce pravidelně, má akce přesně takový efekt, který jsme si na začátku přáli.

Poděkování patří Českému červenému kříži Rožmitál – trasa Broumov-Rožmitál(6pytlů odpadků – zúčastnění viz foto dole. Za organizaci děkujeme p.Gajdošovi.

Lezecký oddíl Ulita Broumov a Meziměstí za trasy v okolí Broumovského ráje a v Meziměstí u mostu. fota naleznete v odkazu,-). Zúčastněných cca 20 dětí a dva dospělí. Velmi děkujeme Veronice Prosové a Jiřímu Žemličkovi.

https://www.zonerama.com/Link/Album/602370?secret=cAHdLa8p1n2GT4V0KweW71E84

:ttps://www.zonerama.com/Link/Album/599574?secret=HprcbNug6N1Dm8oLQ4TYgp102
Oza obec Šonov hlásím provedený jarní úklid. Sebrány 2 pytle odpadků, nejvíce obaly od piva (plechovky), igelity a krabičky od cigaret. U polní cesty Šonov – Otovice 2 ks pneu a komunální odpad. Zdraví p.Grusman

Centrum pro rodinu Broumov – Romodrom – akce se zúčastnilo 10 dětí a 3 dospělí. Naplnili kolem Polákových domů 4pytle odpadků. Výsledek byl opravdu viditelný a práce děti bavila. Za zorganizování akce děkujeme p. Kroupové a Muzikářové

Začít spolu Broumov – poděkování za úklid v okolí centra Začít spolu. Zúčastněných cca 25 dětí hlavní poděkování za organizaci patří Božence Trejtnarové.

o.s. Stromodění.  Uklidili jsme trasu v Broumově od bývalých jatek až po novou cyklostezku. Jsou tam ale ohniska již větších skládek na jejich úklid jsme nebyli dostatečně vybavení. Na úklid se teprve chystáme, realizaci ale neslibuji.. Závisí na počasí a chuti. Už tak jsme z této trasy vyklidili 6 plných pytlů odpadků. Tuto trasu my vůbec nevyužíváme, byla to spíše náhoda – kontrola vysázených stromů. Překvapuje nás hojné využití této cyklostezky. Asi to nikomu nevadí, že tam je nepořádek.

Již tradičně trasu od odbočky na letiště po zadní cestě k Martínkovicím… trasa, kde bývala skládka, kterou jsme díky obci Martínkovice a Radku Žočkovi před třemi lety zlikovidovali. Bylo tam 11tun odpadu a letos jsme z této lokality vyklidili asi 8pytlů odpadků. Vše je na fotce s modrým kontejnerem. Vývoz těchto pytlů je domluven s firmou Marius Pedersen, za což jim děkujeme.  Zbyla tam akorát „lahůdka“ ve formě modrého pytle,který je plný páchnoucích  vnitřností. Co s tím nevím.

Došlé fotky z letošního ročníku:20150328_091859IMG_0514 IMG_0596

Více informací v sekci „AKCE“

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář